Wymiana akumulatora to coś więcej niż po prostu wyjęcie jednego elementu i wstawienie drugiego. Ważną kwestią jest nie tylko właściwy dobór sprzętu, ale i jego podpięcie, a następnie weryfikacja prawidłowego działania. Na co zwrócić uwagę i jak wymienić akumulator?
Wymiana akumulatora to coś więcej niż po prostu wyjęcie jednego elementu i wstawienie drugiego. Ważną kwestią jest nie tylko właściwy dobór sprzętu, ale i jego podpięcie, a następnie weryfikacja prawidłowego działania. Na co zwrócić uwagę i jak wymienić akumulator?
Najczęściej problem z akumulatorem pojawia się jesienią oraz zimą, kiedy to wilgoć oraz niskie temperatury mogą sprawić, że bateria odmówi posłuszeństwa. Negatywnie na kondycję akumulatora wpływa również pokonywanie mniejszych odległości. Jak wymienić akumulator w Warszawie krok po kroku?
W jaki sposób oszacować zużycie akumulatora?
Warto pamiętać, że wymiana akumulatora to nie jest pochopna decyzja, a wręcz ostateczność. W większości przypadków akumulatory powinny wystarczyć na ok. 5-6 lat, choć to wartość ogólna. Na rynku są modele, które bez problemu działać będą dłużej. Ocenę działania akumulatora można wykonać wykorzystując tzw. magiczne oko, czyli podgląd stanu baterii. Czy jest on zielony (naładowany), czy też ma inny kolor. W momencie, kiedy oko stało się czarne, akumulator nadaje się do wymiany. Jeżeli ma inną barwę – białą lub żółtą – pora, by zacząć się rozglądać za nową baterią. Wymianę akumulatora powinna poprzedzić staranna analiza jego bieżącego stanu, ponieważ nie istnieje jednoznaczna odpowiedź na pytanie, co ile wymieniać baterię.
W jaki sposób prawidłowo wymienić akumulator?
Jak wymienić akumulatory w Warszawie – https://jarofiltr.pl/czesci-samochodowe-warszawa/akumulatory –krok po kroku? Po pierwsze, należy właściwie zabezpieczyć auto (postawić je na płaskiej powierzchni, zaciągnąć hamulec ręczny i je wyłączyć). Wyposażyć się należy w: rękawiczki ochronne i instrukcję obsługi samochodu.
Najpierw należy odkręcić zaciski mocujące na biegunie ujemnym, który jest oznaczony minusem. Dalej musisz pozbyć się wszystkich dodatkowych zabezpieczeń oraz elementów. Gdy wyjmujesz stary akumulator ważne jest, aby był on w pozycji pionowej. Wszelkie obroty czy nienaturalne położenie baterii może skutkować awarią.
Wybierając nowy akumulator w Warszawie pod uwagę należy wziąć wielkość pojazdu i jego zapotrzebowanie na energię. Klemy należy zakładać w odpowiedniej kolejności. Najpierw podłącza się tę oznaczoną plusem, a następnie minusem. Fachowcy polecają użycie smaru, co pozwoli zniwelować ryzyko ukruszenia biegunów. Bateria powinna być stabilnie osadzona, by nie miała możliwości poruszania się podczas jazdy.
Weryfikacja działania akumulatora – jak to zrobić?
Na sam koniec warto sprawdzić prawidłowe działanie jednostki. W przypadku kiedy pojazd posiada komputer pokładowy, sam wykaże analizę jej działania. W przypadku jego braku można tego dokonać samodzielnie za pomocą miernika natężenia. Warto zwrócić uwagę na prąd rozruchowy oraz sposób i rozmiar mocowania – ważne, by sprzęt był stabilny pod maską samochodu.
Zabronione jest wyrzucanie akumulatora do śmieci. Prawo ściśle reguluje, że stary akumulator musi zostać w sklepie, gdzie został zakupiony nowy. Po wymianie akumulatora warto wybrać się w dłuższą trasę, by go w pełni naładować – choć jest on nieużywany, wcześniej może nie być optymalnie energetyczny.
Odpowiedz na treść artykułu lub innych komentarzy