Jak w cyfrowym świecie zadbać o dobrostan pracowników? [debata online, czwartek,10:00]
O tym, czym jest dziś dobrostan oraz o wyzwaniach związanych z prowadzeniem skutecznych programów wellbeingowych w cyfrowej rzeczywistości porozmawiają uczestniczki i uczestnicy debaty organizowanej w czwartek 20 maja w ramach Miesiąca Różnorodności. Transmisja rozpocznie się o godz. 10:00 na stronie kartaroznorodnosci.pl/diversitymonth oraz profilu Karty Różnorodności na Facebooku.
Czym jest dobrostan i jaka odpowiedzialność spoczywa w tym zakresie na pracodawcach? Jakie elementy należy wziąć pod uwagę, chcąc go zbadać? Jak na działania pracodawców w tym obszarze wpłynęła pandemia? Jakie wnioski powinniśmy z tego wyciągnąć? To pytania, na które odpowiedzi poszukają uczestniczki i uczestnicy debaty „Dobrostan – o co powinien zadbać pracodawca w cyfrowym świecie?”, która odbędzie się 20 maja o godz. 10:00.
W debacie udział wezmą:
- Daria Gostkowska – Dyrektor Wykonawczy Obszaru Zarządzania Zasobami Ludzkimi BNP Paribas Bank Polska
- Justyna Jedlińska-Molenda – Dyrektor ds. Rozwoju Pracowników Grupy Polpharma
- Maciej Jesionowski – Marketing & Business Development Director, Dentons Europe.
- Zyta Machnicka – CEO w Lightness, autorka bloga CandidateExperience.pl oraz autorka książki „Lepszy pracodawca. Jak autentyczny employer branding zmienia biznes, rynek pracy i ludzi” (wystąpienie wprowadzające)
- Hubert Malinowski – trener i coach wspierający ludzi w praktycznym stosowaniu psychologii
Partnerem debaty jest BNP Paribas Bank Polska. Dyskusję poprowadzi Paweł Oksanowicz, prezenter i dziennikarz.
– Szczęśliwy pracownik to zadowolony pracodawca. Dobrostan pracownika przekłada się na jego wyniki, kulturę pracy, zaangażowanie oraz lojalność, a także jest odzwierciedleniem samej instytucji. Dlatego tak ważne jest, aby instytucje odpowiedzialnie podchodziły do holistycznego wellbeingu swoich pracowników. W banku regularnie wprowadzamy kolejne usprawnienia i projekty, skierowane na kreowanie wspierającego i inkluzywnego środowiska pracy, postrzegając różnorodność jako wartość tworzącą kapitał i budującą naszą przewagę konkurencyjną – mówi Daria Gostkowska, Dyrektor Wykonawczy Obszaru Zarządzania Zasobami Ludzkimi w BNP Paribas Bank Polska.
Transmisja panelu 20 maja (czwartek) od 10:00 na Facebooku Karty Różnorodności, w serwisie Youtube oraz na stronie kartaroznorodnosci.pl/diversitymonth
Następna debata pt. „Zarządzanie różnorodnością i inkluzją w dobie napięć społecznych” odbędzie się 27 maja i także rozpocznie się o godz. 10.00.
#MiesiącRóżnorodności
– Różnorodność jest faktem, ale włączenie to wybór, który zależy od chęci przezwyciężenia naszej niewiedzy i stereotypów, które są w każdym z nas. Warto więc dzielić się wiedzą, okazywać wsparcie i solidarność osobom zagrożonym dyskryminacją. Zwłaszcza dziś, w czasie cyfrowej transformacji i konieczności wymyślenia rynku pracy i gospodarki na nowo oraz rosnących nierówności i wyzwań związanych ze spójnością społeczną. Dlatego wraz z naszymi Partnerami, Komisją Europejską i EU Platform of Diversity Charters serdecznie zachęcam do śledzenia debat, dzielenia się refleksjami w mediach społecznościowych czy czerpania inspiracji podczas weekendowego przeglądu filmów. Razem pokażmy, że maj to #MiesiącRóżnorodności – mówi Marzena Strzelczak, prezeska, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu, koordynującego Kartę Różnorodności w Polsce.
Transmisja i zapis wszystkich czterech debat na stronie kartaroznorodnosci.pl/diversitymonth i profilu Karty Różnorodności na Facebooku. Szczegółowy program znajduje się na stronie kartaroznorodnosci.pl/diversitymonth/czwartki/
#MiesiącRóżnorodności to hybrydowe wcielenie Ogólnopolskiego Dnia Różnorodności. Organizowane przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu wydarzenie odbywa się w ramach ogłoszonego przez Komisję Europejską #EUDiversityMonth. W ten sposób sygnatariusze Karty Różnorodności, która funkcjonuje już w 26 krajach UE, chcą wspólnie zwrócić uwagę na rolę budowania inkluzywnych społeczeństw i otwartego na różnorodność rynku pracy, co jest istotne zwłaszcza w kontekście odbudowy gospodarek po pandemii.
Szczegółowy program znajduje się na stronie kartaroznorodnosci.pl/diversitymonth
***
Karta Różnorodności, koordynowana w Polsce od 2012 roku przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu, ma na celu zachęcanie pracodawców w Polsce do aktywnego przeciwdziałania dyskryminacji oraz upowszechnianie tworzenia otwartych na różnorodność i włączających miejsc pracy. www.kartaroznorodnosci.pl
Odpowiedz na treść artykułu lub innych komentarzy