Laserowe odmładzanie twarzy – jakie efekty daje laser pikosekundowy?
Laser pikosekundowy to technologia, która doskonale radzi sobie w usuwaniu wszelkiego rodzaju przebarwień i zmian pigmentacyjnych skóry. Posiada również zdolność stymulowania produkcji kolagenu, czego efektem jest redukcja zmarszczek. Laser pikosekundowy to urządzenie stworzone do bezpiecznego i kompleksowego laserowego odmładzania twarzy. Wyjaśniamy, na czym polega jego działanie.
Jak działa laser pikosekundowy?
Laser pikosekundowy dostarcza do skóry wysoką energię w bardzo krótkim czasie, dzięki czemu dokładnie rozbija pigment i skraca czas trwania leczenia w porównaniu do innych technik laserowych. Nie powoduje uszkodzenia tkanek ani ścieńczenia skóry. Urządzenie to można zastosować w celu usuwania zmian pojawiających się na twarzy, ramionach, plecach, dłoniach i innych częściach ciała.
Istnieje kilka laserów pikosekundowych. Jednym z nich jest laser Discovery Pico, który emituje fale o długości 1064 nm i 532 nm. Urządzenie rozbija nadmiar pigmentu znajdującego się w przebarwieniu i zamienia go w pył, który następnie usuwany jest z organizmu za pośrednictwem układu limfatycznego. Równocześnie laser pobudza komórki do produkcji kolagenu i elastyny – białek odpowiedzialnych za strukturę i młody wygląd skóry. Wzmożona produkcja włókien strukturalnych prowadzi do wyraźnego odmłodzenia twarzy.
Na czym polega laserowe odmładzanie twarzy?
Jak wyjaśniają eksperci z Kliniki Miracki w Katowicach odmładzanie twarzy laserem pikosekundowym odbywa się przy pomocy specjalnej frakcjonowanej plamki. Innowacyjna głowica frakcyjna lasera pikosekundowego pozwala na wykonanie skutecznego i niewymagającego niemal rekonwalescencji zabiegu odmładzającego.
Laserowe odmładzanie twarzy wykonywane jest przez lekarza. W większości przypadków nie jest konieczne znieczulenie. Lekarz przesuwa głowicę lasera po całej twarzy, skupiając się na miejscach, w których występują zmarszczki i przebarwienia. Dla zwiększenia komfortu pacjenta i złagodzenia dolegliwości bólowych skóra jest w trakcie zabiegu chłodzona strumieniem zimnego powietrza.
Skóra po laserowym odmładzaniu twarzy może być silnie zaczerwieniona. Możliwe jest też występowanie na niej podkrwień lub lekkich wybroczyn, które z czasem zamienią się w niewielkie strupki. Wszelkie zaczerwieniania, obrzęki i strupki są naturalnym następstwem terapii i ustępują samoczynnie, najczęściej w ciągu kilku dni.
Jak wygląda rekonwalescencja po odmładzaniu laserem pikosekundowym?
Ponieważ skóra po laserowym odmładzaniu twarzy jest lekko podrażniona i wrażliwa, należy stosować odpowiednią pielęgnację:
- Do pielęgnacji skóry używaj łagodnych kosmetyków. Zrezygnuj z mydła i peelingów. Przez pierwsze dni nie rób makijażu lub wykonuj tylko delikatny, niezbędny make-up.
- Stosuj kremy i maści zalecone przez lekarza.
- Nie drap, nie skub, nie pocieraj ani nie rób niczego, co mogłoby spowodować podrażnienie skóry w miejscu zastosowania lasera.
- Przez kilka tygodni po zabiegu laserowym unikaj ekspozycji skóry na słońce i stosuj krem z wysokim filtrem UV (najlepiej SPF 50+).
- Dla usprawnienia procesu gojenia i wzmocnienia efektów można skorzystać z zabiegów dodatkowych, np. z terapii światłem LED.
Efekty odmładzania twarzy laserem
Laserowe odmładzanie twarzy to sposób na pozbycie się różnych skutków starzenia się skóry, takich jak przebarwienia czy zmarszczki. Generalnie efekty odmłodzenia skóry obserwuje się już po 1-2 zabiegach. Redukcja przebarwień widoczna jest niemal od razu. Zmarszczki znikają nieco wolniej – związane jest to z procesem regeneracji kolagenu, który zachodzi w ciągu kilku-kilkunastu tygodni. Liczba zabiegów potrzebnych do uzyskania satysfakcjonujących rezultatów różni się w zależności od wyjściowego stanu skóry i wieku pacjenta.
W razie innych pytań dotyczących laserowego odmładzania twarzy skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach.
Odpowiedz na treść artykułu lub innych komentarzy