Wykończanie domu niesie ze sobą wiele wyzwań. Kiedy wydaje się, że największe z nich są już za nami, stajemy przed wyborem mebli, które możemy zamówić z dwóch źródeł – zlecić ich przygotowanie na wymiar zakładowi stolarskiemu lub zakupić gotowe rozwiązania w sklepie. Zanim podejmiemy ostateczną decyzję, powinniśmy poznać charakterystykę obydwu rozwiązań oraz wybrać to z nich, które najlepiej pasuje do naszych oczekiwań. Sprawdźmy, jakie korzyści są w stanie zapewnić nam meble na zamówienie, a co otrzymamy, kupując gotowe zestawy w sklepie!
Meble od profesjonalnego stolarza. Dlaczego warto je wybrać?
Meble na wymiar są synonimem jakości, wytrzymałości oraz idealnego dopasowania do potrzeb użytkownika oraz wnętrza, w którym mają się znaleźć. Powstają w oparciu o indywidualny projekt, co pozwala uwzględnić wszystkie potrzeby, wymagania i oczekiwania osób, które mają z nich wkrótce korzystać. W efekcie, meble na zamówienie są najczęściej wybierane do pomieszczeń, w których powinna znaleźć się stała zabudowa – np. do kuchni, łazienki, przedpokoju i garderoby. Z założenia mają być to rozwiązania na lata, które będą długo i właściwie służyły swoim użytkownikom.
Zamawiając meble na wymiar, możemy mieć pewność, że otrzymamy zabudowę perfekcyjnie dopasowaną do pomieszczenia, dzięki której cała dostępna przestrzeń zostanie optymalnie wykorzystana. Zabudowy kuchenne, łazienkowe oraz szafy na wymiar sięgają zwykle do samego sufitu, zapewniając więcej miejsca do przechowywania, spójną linię mebli oraz mniej problemów z gromadzącym się na najwyższych ich partiach kurzem i jego sprzątaniem. Jest to zdecydowanie najlepszy wybór do pomieszczeń ze skosami, które trudno estetycznie i funkcjonalnie umeblować, korzystając ze standardowych rozwiązań dostępnych w sklepach.
Do produkcji mebli na zamówienie w Pracowni Kogut wykorzystywane są najlepszej jakości, sprawdzone materiały, które gwarantują im nie tylko atrakcyjny wygląd, lecz także wyższą odporność na czynniki zewnętrzne i uszkodzenia mechaniczne. Nic więc dziwnego, że meble na zamówienie są najczęściej wybierane do kuchni i łazienek – dwóch domowych, szczególnie intensywnie użytkowanych pomieszczeń, w których panują specyficzne, wymagające warunki. Nie sposób nie wspomnieć także o wysokiej funkcjonalności współczesnych mebli na wymiar, która już na etapie projektu może zostać perfekcyjnie dostosowana do indywidualnych potrzeb każdego klienta, jego budżetu oraz nawyków.
Meble z marketu. Czym różnią się od mebli na wymiar?
Pomimo wielu istotnych zalet, jakie bez wątpienia posiadają meble na zamówienie, nadal nie brakuje osób, które zamiast nich rozważają zakup gotowych rozwiązań, oferowanych przez wielkopowierzchniowe sklepy meblowe. Tym, co najbardziej zachęca do ich zakupu jest oczywiście cena. Nie ulega bowiem wątpliwości, że gotowe meble są tańsze od zabudów tworzonych przez pracownie stolarskie. Rozważając ich zakup, warto jednak mieć świadomość, że niższa cena idzie w parze ze słabszą jakością oraz znacznie bardziej ograniczonymi możliwościami.
Sporym wyzwaniem okazuje się samo dopasowanie mebli z marketu do pomieszczenia. Wybierając je, w większości przypadków musimy liczyć się z koniecznością dokonania mniejszych lub większych przeróbek stolarskich, co będzie wiązało się z dodatkowymi kosztami, czasem oraz kłopotem. Nie bez znaczenia jest także sama jakość materiałów, wykorzystanych do produkcji gotowych mebli. Zwykle powstają one w oparciu o tańsze, niższej klasy materiały oraz korzystają z podstawowych systemów, które w dłuższej perspektywie czasu mogą okazać się awaryjne. Sporo do życzenia postawia także sama ich estetyka, której nie dopasujemy do swoich indywidualnych potrzeb, stylu oraz gustu.
Nic więc dziwnego, że marketowe meble zwykle trafiają do wynajmowanych domów i mieszkań oraz są traktowane raczej jako rozwiązania tymczasowe, które mają służyć do czasu, aż na ich miejscu pojawią się docelowe zabudowy od stolarza. Nie oznacza to jednak, że takie meble nie mają racji bytu – ich wybór warto rozważyć np. do salonu, pokoju dziecięcego i młodzieżowego lub sypialni dla gości. Zabudowy kuchni, łazienki, przedpokoju i garderoby zdecydowanie bardziej opłaca się natomiast zamówić u stolarza, zwłaszcza jeśli wykańczamy docelowy dom i szczególnie zależy nam na jakości, trwałości, funkcjonalności i wytrzymałości zabudów jego najważniejszych pomieszczeń.
Odpowiedz na treść artykułu lub innych komentarzy